Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cuba`s – FC Ticho 1:1 (1:1), na penalty 2:4, Bartušek – T. Kamas. Druhý čtvrtfinálový zápas byl sice chudý na góly, ale to mu na dramatičnosti vůbec neubralo.  Ticho vedlo od 12. minuty 1:0 po brance Tomáše Kamase, lehce favorizovaní Cuba`s ovšem o chvíli později vyrovnali, když se podruhé v celé sezóně prosadil Aleš Bartušek. Po obrátce mělo mužstvo z Dačic více ze hry, ale své příležitosti nedokázalo zrealizovat. Lví podíl na tom měl novobystřický gólman Jan Urban, díky jeho zákrokům utkání dospělo k ošemetným penaltám. Také v rozstřelu byl brankář Ticha rozhodující persónou, zlikvidoval totiž soupeřovým exekutorům dvě penalty a poslal tak tým od Dyje nečekaně brzo domů. Proměnili: Mikšíček, Vychytil – M. Kamas, Jiří Havel, T. Kamas, Budoš. Nedali: F. Smejkal, V. Pokorný – Bobal.

FC Ticho – Cuba`s 2:15 (0:6), Burda, L. Novák – Kratochvíl 9, M. Novák, V. Pokorný 2, F. Smejkal, J. Novák. K průběhu tohoto duelu není téměř co dodat. Skóre otevřel ve 3. minutě Miloš Novák a odstartoval kanonádu Cuba`s, ve které byl hlavním generalisimem Jiří Kratochvíl. Jemu se podařilo devětkrát zasáhnout cíl a na 99% mohl začít slavit zisk titulu „Král střelců“. První gól FC Ticho vstřelil půldruhé minuty před koncem Aleš Burda za stavu 0:15...

Cuba`s – Lennyho Křídla 1:3 (1:0), V. Pokorný – Feytl 2, Frühauf. Toto utkání mělo v sobě náboj především z toho důvodu, že proti sobě nastoupili oba hlavní kanonýři C.K. ligy. Na straně Cuba`s Jiří Kratochvíl, který šel do duelu s 41 trefami, v týmu Křídel naopak David Frühauf, jenž byl před střetnutím na druhém místě střelecké tabulky se ztrátou jednoho gólu. Zápas zahájili lépe dačičtí futsalisté, neboť od 3. minuty vedli po zakončení Václava Pokorného. Postupně však obhájce přebornického titulu začal přebírat iniciativu a bylo jen otázkou času, kdy převahu zúročí. Vyrovnání přišlo v 18. min., zasloužené otočení stavu pak o čtyři minuty později, vždy se prosadil Martin Feytl. Na konečných 3:1 pro tým z N. Bystřice upravil těsně před koncem Frühauf a před posledním kolem stanovil skóre střeleckého souboje 41 ku 41.

Cuba`s – Studená 16:0 (7:0), Kratochvíl 6, Pokorný 5, Mikšíček 2, P. Smejkal, J. Novák, F. Smejkal. Cuba`s vytvořili rekordy této sezóny, a to v počtu nastřílených branek a rovněž výše vítězného rozdílu. Studená si za celý zápas vypracovala jedinou šanci, když se brankář Libor Dvořák nemohl dívat na zoufalé snažení spoluhráčů v poli. Odhodlal se proto k sólové akci, při níž obešel všechny soupeře, ale trefil pouze tyčku.

Příbraz – Cuba`s 0:8 (0:2), Kratochvíl 4, Pokorný 3, Mikšíček. Značně oslabená Příbraz se sice snažila, zápas nezabalila ani při velmi nepříznivém stavu, ale na tým od Dyje prostě neměla. Brankář Dačic Petr Lajtkep i ve druhém zápase XII. kola C.K. ligy udržel čisté konto.

Cuba`s – Kasalova pila 3:2 (2:1), J. Novák, Bartůšek, Kratochvíl – Landkammer 2. Kasalova pila vedla ve třetí minutě 1:0, ale první půli prohrála. Hned na začátku druhého poločasu Martin Landkammer vyrovnal a zdálo se, že vše směřuje k zasloužené dělbě bodů. Dačický kanonýr Jiří Kratochvíl byl ovšem proti, v poslední minutě vystřelil z poloviny hřiště a tečovaný míč poslal za záda nešťastného gólmana dřevařů Karla Studenovského.

Cuba`s – WOLF 2:4 (1:2), P. Smejkal, Lojka – F. Mach st. 2, B. Kalina, J. Kovář. Zkušený František Mach dvakrát v prvním dějství dostal „Vlky“ do vedení, když využil otevřených vrat v dačické obraně. Po změně stran Cuba`s mohli několikrát vyrovnat a třeba i jít do vedení, ale nedokázali překonat výtečně chytajícího brankáře K. Řečice Roberta Vyhlídku. Definitivní rozuzlení tak přišlo na rozhraní 26.-27. min., kdy Bohumil Kalina a Jiří Kovář zvýšili až na 4:1 pro WOLF.

Počátky – Cuba`s 2:12 (1:7), Kopečný 2 – V. Pokorný, Kratochvíl, P. Smejkal 3, Lojka 2, J. Novák. Dačické Cuba`s čekali v desátém kole tři duely, proti Počátkám se ovšem vůbec nezapotili, v tréninkovém tempu nastříleli tucet branek. Soupeř z Vysočiny se zásluhou Davida Kopečného prosadil pouze snížením na 1:6 (13. min.) a 2:9 (22.).

Cuba`s – Sedelská Hospoda 3:3 (3:3), Kratochvíl 2, P. Smejkal – P. Kodada 2, L. Mihula. Vstup mužstev do střetnutí připomínal oboustranný hurikán. Obrany jakoby neexistovaly a vlastně každá útočná akce byla zakončena gólovou příležitostí. Cuba`s od začátku vedli 1:0, ale v 7. minutě už prohrávali 1:3. Do konce první půle ovšem stačili stav srovnat na 3:3, když se podruhé trefil kanonýr Jiří Kratochvíl. I ve druhém poločase byla k vidění spousta šancí, avšak výborně chytající gólmani, Petr Lajtkep (Cuba`s) a Lukáš Kodým, za svá záda už žádný míč nepropustili.

Cuba`s – Quizard J. Hradec 1:3 (0:2), M. Novák – B. Hromádka 2, Uxa. Quizard šel do zápasu se zvláštní taktikou, když se jal osobně strážit dačické kanonýry. Byl to skvělý nápad, protože se žádný ze střelců Cuba`s ani nedostal do gólové šance. Z rychlých brejků se naopak dokázal prosadit J. Hradec, který tak připravil největší senzaci 9. kola.

Kunžak – Cuba`s 2:5 (1:0), D. Rozporka, A. Havlík – Kratochvíl, Pokorný 2, F. Smejkal, ČK: 1:0 (25. Weith). V 19. minutě zvýšil Adrian Havlík na 2:0 pro Kunžak a zdálo se, že má zápas pod kontrolou a připíše si potřebnou výhru. Cuba`s se poprvé trefili až osm minut před koncem, kdy snížil Jiří Kratochvíl. Spoluhráčů nejlepšího střelce C.K. ligy najednou bylo plné hřiště a futsalisté Kunžaku náhle nevěděli kde jim hlava stojí. V závěru do jejich branky padal gól za gólem a o důležité body přišli.

Inter – Cuba`s 1:5 (1:3), Bureš – Mikšíček, P. Smejkal 2, Pokorný ČK: 1:0 (16. Landa). Po necelých sedmi minutách vedli Cuba`s 3:0 a poté už se všichni nudili. Před přestávkou Inter snížil Burešovou brankou, ale favorita z míry nevyvedl. Vzrušení do letargického druhého dějství vneslo pouze extempore Stanislava Landy, který vulgárními výrazy počastoval sudího a uviděl za to červený kartónek.

Lennyho Křídla – Cuba`s 3:1 (1:0), Frühauf, Nácar, Feytl – Kratochvíl. Střetnutí týmů, které produkují útočný futsal, přineslo pěknou podívanou. V naprosto vyrovnané partii otevřel skóre ve 2. minutě domácí kanonýr David Frühauf. Jeho sok z tabulky nejlepších střelců, dačický Jiří Kratochvíl, na začátku druhé patnáctiminutovky vyrovnal. V závěru měla více štěstí Lennyho Křídla, proto byla nakonec veselejší.

WOLF – Cuba`s 5:3 (3:1), P. Vaněk 3, M. Michal ml., Z. Roubík – Pokorný 2, Kratochvíl. Chvíli po úvodním hvizdu se Dačice dostaly rychle do vedení, když skóre otevřel Václav Pokorný. V pohledném utkání si ovšem převahu vypracovali borci od Kardaše, a dokázali ji zúročit. V 17. minutě druhého poločasu vedli již 4:1, přičemž první, třetí a čtvrtý gól dal Petr Vaněk. Cuba`s korigovali na konečný dvoubrankový rozdíl až v úplném závěru.

Cuba`s – FC Ticho 3:2 (2:0), Pokorný, F. Smejkal, Mikšíček – Bobal 2. Cuba`s nevyšlo úvodní kolo v novém roce, kdy dvakrát prohráli. Tentokrát se vrátili ke své technické hře a z pohledného střetnutí zaslouženě vytěžili tři body za vítězství. Dačičtí po celý zápas vedli, druhý gól jim vstřelil Petr Bobal až těsně před konečným hvizdem.

Cuba`s – Příbraz 3:4 (1:3), Kratochvíl, J. Novák, F. Smejkal – T. Maxa, Augustin, Pilař, Chovítek. Rozmetadlo mělo fantastický nástup do utkání, když v páté minutě vedlo 3:0. Dačičtí se do zápasu dokázali vrátit brankami Jiřího Kratochvíla a Františka Smejkala, takže na začátku druhého dějství prohrávali jen 2:3. Vzápětí se ovšem z ojedinělého protiútoku trefil Břetislav Chovítek, přičemž jeho gól se ukázal být rozhodujícím. Cuba`s totiž snížili, ale aspoň vyrovnání odmítl nejlepší kanonýr C.K. ligy Kratochvíl, který selhal při exekuci desetimetrového trestného kopu.

Kasalova pila – Cuba`s 5:3 (2:0), Landkammer 2, Maršák, Slanina, Henze – P. Smejkal 2, Kratochvíl. Výkony Kasalovy pily jsou jako noc a den. Po sváteční pauze se tentokrát představila v jasnějším světle, předváděla rychlý kombinační futsal a zaslouženě si připsala tři vítězné body. V utkání třikrát vedla o dva góly, poprvé Cuba`s vyrovnali na 2:2, podruhé ovšem pouze snížili na 3:4. Překvapivou výhru dřevařů definitivně potvrdil pátou brankou Klaus Henze ve 28. minutě.

Cuba`s – Počátky 6:1 (4:0), Kratochvíl, Mikšíček 2, J. Novák, F. Smejkal – Holý. V rychlém a důrazném utkání rozhodli Cuba`s o zisku tří bodů už v prvním poločase, kdy nasázeli soupeři z Vysočiny 4 góly. Nováček z Počátek se čestné trefy dočkal ve 21. min. díky Karlovi Holému.

Sedelská Hospoda – Cuba`s 2:4 (0:0), Vladimír Hron, L. Mihula – Kratochvíl 2, P. Smejkal, F. Smejkal. V duelu aspirantů na nejvyšší příčky začaly padat góly až v závěrečných deseti minutách. Dačice se dostaly třikrát do dvougólového náskoku, hospodský tým snížil na 1:2 a 2:3, avšak na víc v neděli neměl. Cuba`s zaslouženě vyhráli a stále v tabulce drží druhou pozici.

Quizard J. Hradec – Cuba`s 3:6 (2:2), B. Hromádka 2, Novotný – Kratochvíl 2, Mikšíček, Smejkal, J. Novák, Pokorný. Quizard dlouho držel krok, vedl 1:0, vyrovnával na 2:2, pět minut před závěrem snížil Bořkem Hromádkou na 3:4. Poté ovšem jeho hráči předvedli dvě totální minely a myšlenky aspoň na remízu vzaly za své...

Cuba`s – Inter 1:2 (1:1), Kratochvíl – Koubek, Bureš. Dačičtí Cuba`s po prvním kole vedli tabulku, takže byli favoritem. Však také měli místy drtivý tlak, jenže s koncovkou si moc netykali. Jiří Kratochvíl je sice dostal v 5. min. do vedení, ale poté už jen naráželi na zformovaný obranný val Interu, němuž velel výtečný gólman Jiří Heřmánek.

Studená – Cuba`s 3:11 (2:3), L. Dvořák 2, Navrátil – Kratochvíl 6, P. Smejkal 4, Pokorný. Dačičtí se poprvé gólově projevili až v 9. minutě, kdy po dvou brankách Libora Dvořáka prohrávali 0:2. Od té chvíle ovšem nastartovali svůj gólostroj a jasně zvítězili. STS Cuba`s tak má po dvou zápasech zaslouženě plný počet bodů, nejlepší skóre a je v čele průběžného pořadí.

Cuba`s – Kunžak 7:3 (4:2), J. Novák, Kratochvíl, Pokorný 2, Lojka – Rozporka 2, Zeman. ČK: 0:1 (26. L. Moták), ŽK: 1:4. Za Kunžak nastoupilo několik hráčů, kteří mají zkušenosti z vyšších soutěží. Proti rychlému soupeři z Dačicka se chtěli prosadit důrazem, ale to nebyl ten správný návod na cestě k úspěchu.